Kool And The Gang v Košiciach

<

th koolandthegang

Svetová hudobná legenda vystúpila 26. októbra 2012 v Košickej Infiniti Aréne. Ikona svetového jazz-funku a R&B sa predstavila ako hlavný hosť Košických jesenných jazzových dní 2012 (KJJD 2012).

Skupina sa začala formovať okolo Khalisa Bayyana (AKA Ronald Bell) a jeho brata Roberta „KOOL“ Bella v roku 1964. Doteraz predali viac ako 70 miliónov platní, sú držiteľmi dvoch Grammy Awards, siedmich American Music Awards, 25 Top Ten R&B hitov a deväť Top Ten Pop hitov. Vydali 31 zlatých a platinových platní!

Organizovala agentúra BEST SERVICES, s.r.o., Košice.

Produkciu zabezpečovala agentúra GESKER s.r.o., Košice.

Od puberiakov až po dôchodcov, všetko vstalo a dalo sa do tanca už od prvých tónov hitu Fresh, keď na pódium vstúpil zlatý klinec programu – Kool & the Gang. Legenda svetového jazz-funku a R&B odohrala svoje najväčšie hity ako napríklad Joanna, Get Down On It, Cherish či Ladies night, ktoré plná Infiniti aréna odspievala spolu s nimi.

Z pôvodnej kapely, ktorá vznikla v 70. rokoch, fungujú v skupine ešte traja členovia. Páni predviedli šou hodnú ich veľkosti. Nechýbali famózne sóla, funky tance ani priam gymnastické výkony niektorých členov. Publikum si neutíchajúcim potleskom vyžiadalo síce len jeden, ale zato očakávaný prídavok. Hit Celebration. „Zakaždým hráme Celebration, žiadny náš koncert sa bez toho nezaobíde. Nemáme s tým problém, ale naši skalní fanúšikovia poznajú všetky naše piesne,“ priznal Robert Bell (62), zakladajúci člen, spevák a basista. „Budúci rok by sme chceli pripraviť aj muzikál s názvom It 's a celebration s našimi hitmi. Potom chceme pracovať na filme – príbeh Kool & the Gangu.“

Snívajú o Číne Predali vyše 70 miliónov platní, dvakrát získali Grammy Awards, sedemkrát American Music Awards a mnoho ďalších ocenení, no stále majú nesplnené sny. „Už sme vystupovali takmer všade na svete. Chýbajú nám ešte dve miesta – Šanghaj a Peking. Snáď sa dostaneme aj tam,“ prezradil Robert.

Tretia návšteva Košíc nebola pre kapelu zrejme tá posledná. „Prišli sme tak narýchlo, zajtra odchádzame do Bratislavy. Ani sme si nestihli pozrieť mesto. Ale možno prídeme do Košíc aj budúci rok v lete, tak si potom na to vyhradíme čas.“

Spracované podľa: http://korzar.sme.sk

 

webdesign © Alex

© 2000-2020 GESKER s. r. o.